Difarense intrà łe version de "Genitivo"

1 byte xontà ,  1 anno fa
p
→‎top: sost, replaced: s'à → se ga
[Version verifegà][Version verifegà]
p (→‎top: sost, replaced: 'l → el (2))
Targheta: Canbio faxesto co AWB
p (→‎top: sost, replaced: s'à → se ga)
Targheta: Canbio faxesto co AWB
 
* in rumen: "declinarea adjective''lor''" (pos. e rełas: ła declinasion ''dei'' agetivi)
 
In serte łéngue el genitivo el tende sparir o confóndarse co altri caxi, par exenpio el tedésco parlà el preferise ła prepoxision '''''von'''+[[dativo]]'' (de l'omo: ''von dem Mann'') mentre in rumen el genitivo e el dativo i s'àse ga fuxo formando el genitdativo (de l'omo=a l'omo: ''omului'').
 
{{Caxi}}
Traesto fora da Wikipèdia - L'ençiclopedia łìbara e cołaboradiva in łéngua Vèneta "https://vec.wikipedia.org/wiki/Speçałe:DiffMobile/1004599"