Difarense intrà łe version de "Łéngua irlandeze"

Nisun canbiamento inte ła version ,  1 anno fa
p
sost, replaced: ancora → oncora , en → in (2)
p (clean up, replaced: ł' → l')
Targheta: Canbio faxesto co AWB
p (sost, replaced: ancora → oncora , en → in (2))
Targheta: Canbio faxesto co AWB
|iso1=ga|iso2=gle|sil=GLI
|estraesto=Dichiaraçion universałe dei diriti de l'Omo - Art.1
Dieub ha par enin o dellezegezh hag o gwirioù eo ganet an holl dud. Poell ha skiant zo dezho ha dleout a reont bevañ an eil gant egile enin ur spered a genvreudeuriezh.
|codice=ga
|mappa=[[Imàjine:Cainteoirí Gaeilge - Irish Speakers.png|thumb|250px]]
 
* [[Nome|Nomi]] ([[Sostantivo|sostantivi]]): vi sono due [[Genere grammaticale|generi grammaticali]], maschile e femminile. Per entrambi i generi l'[[articolo (grammatica)|articolo]] è ''an'' ([[plurale]]: 'na''). Ma solo i nomi femminili subiscono l'elisione dopo l'[[articolo (grammatica)|articolo]].
** La [[flessione nominale]] è da tempo in arretramento. Se il [[genitivo]] e il [[vocativo]] sono ancoraoncora piuttosto vitali, il [[dativo]] è quasi completamente scomparso, e l'[[accusativo]] si distingue dal [[nominativo]] solo in un unico caso (e anche questo non in tutti i parlari).
 
-->
Traesto fora da Wikipèdia - L'ençiclopedia łìbara e cołaboradiva in łéngua Vèneta "https://vec.wikipedia.org/wiki/Speçałe:DiffMobile/989436"